top of page

Upinox Trades Nigeri Group

Public·174 members

Yalcin Gok Sevmek [PORTABLE]

ERHAN GÖK- Şiir farklı bir yazım dünyasıdır. Neyle alakalı yazarsanız yazın şiirde her hangi bir taslak oluşturarak yazamazsınız. Gönül ve duygu dünyanız gerçekten sevmek erdemine sahip olmalı. Doğanın ve insan doğasının her bir güzelliği, sitemi yazar için hikâye, şair için şiirdir.

Yalcin Gok Sevmek

Ömrünün 28 yılını dört duvar arasında geçirmiş olmasına rağmen hayatı çok sevmek, direnmenin imasıdır. Uğradığı bu büyük haksızlığa karşı, hayat için duygularını ve duyularını her seferinde mükemmelleştirmenin peşindedir şair. Sözcükler silahıdır şairin elbette ama: "Bir: Ölüm niye tanımsızdır/ İki: Yağmurun haberini aşktan almak mümkün mü?/ Veya işte aklında kalanları, deniz kabardığında/ Kuşlar göçe dururken uyusam da uyusam/ Adını tam ansam, Yakup desem Yalçın desem/Annemin sandığında toplanan kokuların keskinliğiyle kelime sığınsam" (sen su içtiğinde, syf. 15). Ve devamındaki Yolumu kaybettim ben burada sen sesinle gel. Ilık havaların/ demiyle. sadece boşluğun bildiği sebeplerle. kafesteki kuşları takip ederek sen sesinle gel/ Ezberlediğim şarkıları unuttum: taş gelmez sen gel" (taş gelmez sen gel, syf. 19). uzak bulutlarla, yağmurlarla yıkanıyor sonbahar/ seni çok özledim! (seni çok özledim, syf. 25) dizeleriyle çağırmaktadır özlediklerini. 041b061a72

About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

©2021 by Upinox Trades Nigeria. Proudly created with Wix.com

bottom of page